حکــــــمت الــــهی ...

نکته ای از انجیل ....

در Malachi آیه 3:3 آمده است:

او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست.»

 

این آیه برخی از خانمهای کلاس انجیل  خوانی را دچار سردرگمی کرد. آنها نمیدانستند که این عبارت در مورد ویژگی و ماهیت خداوند چه مفهومی میتواند داشته باشد. از این رو یکی از خانمها پیشنهاد داد فرایند تصفیه و پالایش نقره را بررسی کند و نتیجه را در جلسه بعدی انجیل خوانی به اطلاع سایرین برساند.

همان هفته با یک نقرهکار تماس گرفت و قرار شد او را درمحل کارش ملاقات کند تا نحوه کار او را از نزدیک ببیند. او در مورد علت علاقه خود، گذشته از کنجکاوی در زمینه پالایش نقره چیزی نگفت.

وقتی طرز کار نقره کار را تماشا میکرد، دید که او قطعهای نقره را روی آتش گرفت و گذاشت کاملاً داغ شود. او توضیح داد که برای پالایش نقره لازم است آن را در وسط شعله، جایی که داغتر از همه جاست نگهداشت تا همه ناخالصیهای آن سوخته و از بین برود.

زن اندیشید ما نیز در چنین نقطه داغی نگه داشته میشویم. بعد دوباره به این آیه که میگفت: «او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست» فکر کرد. از نقرهکار پرسیدآیا واقعاً در تمام مدتی که نقره در حال خلوص یافتن است، او باید آنجا جلوی آتش بنشیند؟

مرد جواب داد بله، نه تنها باید آنجا بنشیند و قطعه نقره را نگهدارد بلکه باید چشمانش را نیز تمام مدت به آن بدوزد. اگر در تمام آن مدت، لحظهای نقره را رها کند، خراب خواهد شد.

زن لحظهای  سکوت کرد. بعد پرسید: «از کجا میفهمی نقره کاملاً خالص شده است؟» مرد خندید و گفت: «خوب، خیلی راحت است. هر وقت تصویر خودم را در آن ببینم.»

 

اگر امروز داغی آتش را احساس می‌کنی، به یاد داشته باش که خداوند چشم به تو دوخته و همچنان به تو خواهد نگریست تا تصویر خود را در تو ببیند.

/ 29 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

سلام نفس جونم اومدم که سال نو رو بهت تبریک بگم یه کمی بیشتر به تحویل سال نمونده و من دلم نیومد که بهت تبریک نگفته سالم رو تحویل کنم [قلب][ماچ][قلب][ماچ][قلب][ماچ]

عـ ــلـــــ ـــ ـــــی

سلام خواهرخوبم [لبخند] خداوند در همه حال ناظر بر اعمال ماست تا ما را به سر منزل مقصود که همان قرب الهی است رهنمون سازد. جایگاه واقعی انسان حریم امن خداوند است و انسان به واسطه انسانیت خود و با رسیدن به کمال می تواند به این مهم دست یابد. و تنها با پاک نگه داشتن حریم دل و سپردن آن به خدای بزرگ است که می تواند خود را به مقصد و مقصود واقعی خود برساند. دل پاک دار و در محضر خدای کریم و رئوف جز به او اقتدا نکن. همواره قلبی خالص و خدایی و سرانجامی پراز سعادت و سپیدبختی برایت آرزومندم. عید باستانی نوروز 1390 را به تو تبریک می گویم. در پناه یزدان پاک. شاد و عاشق و خوشبخت باشی. [لبخند][گل][گل][گل]...

میترا

سلام....خیلی جالب بود ......... سال نو مبارک سال خوبی داشته باشی نفس جان[گل][گل][گل]

مهسا

salam khoobi? edetoon mobarak mamnoon ke be yadam boodi upet ham kheyli ghashang bood bazam behem sar bezan

باران

سلام با یه مطلب جدید دوباره آپم........ منتظر حضور سبزتان[گل]

رها

سلام به نفس عزيزم خوبي گلم ؟ چرا نيستي؟ [ناراحت][ناراحت][ناراحت] دلم هواتو كرده ايشالا هرجا هستي سالم و شاداب باشي

ستایش

نگاه کن بهار پشت پنجره است پنجره را بازکن و بها را باور کن...... کاش هر لحظه تو سبز و بهاری باشد درمیان دل تو زندگی جاری باشد.... چشم به راه همیشگی ردپای تو......

باران

سلام من دوباره آپم با حضورت شادم کن[گل]

محمد

واقعا عالی بود. وقت کردی یه سر به وبم بزن[قلب][بوسه][خجالت]

معین امیری

[لبخند] نـ ـ ـــفـ ـ ــس عزيز سلام وبلاگ خیلی خوبی دارین از خوندن مطالبتون لذت بردم من خیلی وقت نیست که وبلاگم رو راه اندازی کردم برای همین دوستای زیادی ندارم خوشحال میشم از این به بعد بتونم بیشتر به وبلاگتون سر بزنم اگر مایل به تبادل لینک هم هستین باعث افتخار منه که دوستایی مثل شما داشته باشم ایام به کامتون موفق باشيد [گل]