یا حسیــ ـــن ..

 

 

فرارسیدن ماه عزای سیداشهدا(ع) برحسینیان عالم تسلیت باد

 

 

در تاریخ است که: (( وقتی حضرت آدم به خاطر ترک اولی از بهشت رانده شد و در زمین قرار گرفت بعد از حدود 200 سال گریه و ناله و اشک و آه، خداوند متعال خواست به آدم ترحم کند و تابلویی را در جلو چشمش قرار داد و فرمود: خداوند را با این اسامی مقدس بخوان.

 و آن، اسامی پنج آل عبا بود. حضرت آدم، خداوند را به آن اسامی مقدس خواند.

 به نام امام حسین(ع) که رسید حالش منقلب شد و اشک از دیدگانش جاری شد. به خداوند عرض کرد: خدایا! چه سری است که اسم پنجمی را بر زبان آوردم اشک جاری شد؟

 

خداوند فرمود: ای آدم! به آسمان نگاه کن. نگاه کرد دید آسمان همه اش دود و بخار است. عرضه داشت: پروردگارا! این چیست من میبینم؟

 

خداوند فرمود: این عطش و تشنگی حسین است و مصیبت تشنگی از همه مصیبت ها بالاتر است. او فرزند آخرین پیامبر یعنی محمدمصطفی است که امت جدش، آب را به روی او و اطفالش میبندند و او را تشنه شهید می کنند.

 

/ 8 نظر / 5 بازدید
دایی جواد

سلام دایی جان... ایام سوگواری سالار شهیدان برشما تسلیت و گرامی باد... اگر چشمانت تر شد فراموش نشود دعای کوچکی در حق این کوچک..... [لبخند]

نفس

سیلام سیلام آجی جون جونی من [ماچ][بغل][ماچ] قربونت برم . . . مرسی . خوبی ؟ بوی محرم اومد . . . منم فرارسیدن این ماه و تسلیت میگم . امیدوارم تو این ماه بخشیده بشیم .

SiNA Hp (باران عشق)

دوباره سلام... موافقم و با عنوان وبلاگتون لینک شدین[چشمک][قلب] موفق باشید[گل]

پورطالبی (همثانیه)

سلام ممنونم هم ممطلب مهمی نوشتین خدا قبول کنه هم به من سر زدی متشکرم خوشحال شدم التماس دعا دارم

مائده آسمانی

آسمان هم برای واقعه کربلابرتمام زمین خون بارید!!! سلام باچندمطلب جدیدمحرم منتظرحضورگرم ونظراتتان هستم. زیباومفیدبود... التماس دعا[گل]

مائده آسمانی

آسمان هم برای واقعه کربلابرتمام زمین خون بارید!!! سلام باچندمطلب جدیدمحرم منتظرحضورگرم ونظراتتان هستم. زیباومفیدبود... التماس دعا[گل]